2021’de E-Ticarette En Çok Satılan Ürünler

Kategori: E-Ticaret Haberleri | Tümü
 Gözde   |       |    Yorum: 0   |    Okuma süresi: 4 DK

2020’nin ilk aylarında dünyayı etkisi altına alan virüs sebebi ile e-ticarete var olan ilgi, yapılan araştırmalara göre beklenmeyen şekilde büyük bir artışı gözler önüne seriyor. Uygulanan sokağa çıkma yasakları ve kalabalık ortamlara girme endişesi, tüketicileri online mağazalar üzerinden alışverişe yönlendiriyor. Hal böyle olunca, e-ticaret şirketleri en çok satılan ürünler üzerinden oldukça sıkı bir rekabet içerisine girmiş durumda.

E-Ticarette 2021 Yılında En Çok Satılan Kategoriler

Telefon Aksesuarları:

Teknolojinin gün geçtikçe artan bir hızla gelişmesi ve özellikle telekomünikasyon alanındaki yenilikler nedeniyle, akıllı telefonlar çok önemli bir parçamız haline geldi. Günün büyük bir bölümünü telefon ile geçirince, gerekli aksesuarlar da e-ticarette en çok satılan ürünler listesinde bir numarada yer alıyor. Şarj aletleri, telefon kılıfları, kulaklıklar ve daha pek çok telefon aksesuarı 2020 yılında trend ürünler arasında baş köşeye yerleşti.

Akıllı Saatler:

Birçok elektronik eşyanın sunduğu hizmetleri içinde barındıran akıllı saatler 2020 yılında en çok satılan ürünler arasında yerini alıyor. Telefon kullanmanıza gerek kalmadan farklı uygulamalara akıllı saat üzerinden erişilmesi, en cezbedici özelliklerinden bir tanesi. Aynı zamanda sportif kişiler için çok tercih edilen ürünlerden olan akıllı saatler, adım sayma, kalp ritmini ölçme ve uyku süresini takip etme gibi özellikleriyle en gözde ürünler arasında yerini aldı . 

Spor Ekipmanları:

2020’de uzun bir süre evde kalmak spora olan ilgiyi artırdı. Bununla birlikte, online alışverişlerde spor kıyafetleri ve ekipmanları en çok satılan ürünlerde öne çıkıyor. Özellikle eşofman ve spor ayakkabıları e-ticarete damga vuranlar arasında.

Ev/Balkon Dekorasyon Ürünleri:

Yine pandeminin getirdiği trendlerden biri de evde olduğumuz sürede yaşam alanlarımızı güzelleştirmeye yönelik olarak ortaya çıktı. Pandemi süresince balkonlu ve bahçe katı evlerin fiyatlarının artması da insanların bu dönemde açık havaya duyduğu özlemin sonuçlarından. Bahçe, balkon ve evimizde değişiklikler yapma ihtiyacı bu kategoriyi oldukça ön plana çıkardı. 

Elektrikli Ev Aletleri: 

Ekmek yapma makinesi, saç sakal şekillendirme makinesi, robot süpürge gibi yine pandemi sürecinin beraberinde getirdiği ihtiyaçları karşılayan ev aletleri bir diğer önemli alışveriş kategorisi oldu. 

Oyuncak:

Özellikle okul öncesi çocuklarıyla evde kalmak zorunda kalan ebeveynler için etkinlik amaçlı oyuncak tüketimi özellikle pandemi döneminde en çok talep gören kategorilerden.   

Kişisel Bakım Ürünleri:

2020 yılında da popüler olan kişisel bakım ürünleri, 2021 yılında da popülerliğini korumaya devam ediyor. Özellikle influencer pazarlamasıyla daha da öne çıkan makyaj malzemeleri, yüz maskeleri ve vücut kremleri trendi ürünler arasındaydı. 

Evcil Hayvan Ürünleri:

Son dönemde evcil hayvan besleyen kişilerin sayısı gitgide artıyor. Bu artışla beraber mama, kum ve bakım ürünleri gibi gerekli evcil hayvan ürünleri de 2021 yılının en çok satanları arasında yerini alıyor. E-ticarette toptan satışların daha avantajlı olması sebebiyle de evcil hayvan ürünlerini internet üzerinden almak çoğu aile için iyi bir çözüm yolu oldu. 

Bebek Ürünleri:

Özellikle son 10-15 yıldır yeni doğan partileri veya 1. yaş kutlamaları, dolayısıyla da parti malzemeleri popülerliğini koruyor. Bu trend, e-ticarette bebek ürünleri ve hamile kategorilerine de damgasını vuruyor. Bebekler için hediyeler, hamile elbiseleri ve parti dekor ürünleri 2021 yılında çok tercih edilenler arasında.

Sırt Çantaları:

En son moda trendlerinde yerini alan sırt çantaları, 2021 yılında e-ticarette de tercih edilmeye devam ediyor. Spora, iş yerine, okula veya markete giderken oldukça fazla tercih edilen sırt çantaları tüm ilgiyi üzerine çekmeyi başarıyor.

Bahsettiğimiz bu ürünler 2021 yılında e-ticarette en çok satılan ürünler arasında ilk sıralarda yer alıyor.  Pandeminin etkilerinin daha birkaç yıl devam edeceğini düşünürsek e-ticarete girmek isteyen ve ne satacağını araştıran ya da e-ticaret yapan ve ürün skalasını geliştirmek isteyen girişimcilere bu kategorilerdeki ürünleri araştırmalarını öneririz.

E-ticarete girmenin ya da satışlarınızı artırmanın en iyi yolu DİA E-Power’dır. Mükemmel müşteri deneyimi ve pazarlama altyapısını denemek için hemen formu doldurun.

  DİA E-Power Ayrıcalıklarıyla Tanışmak İçin Formu Doldurun

  Blog Kategorileri

  En Çok Okunan Yazılar

  0 Yorum

  Bir İçerik Gönder

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir